Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
''Zeybekçi hesap ver''
02 Mayıs 2011, 21:09

''Zeybekçi hesap ver''

CHP Merkez İlçe Başkanı Yurtseven,halkın parası ve belediye'nin imkanlarıyla siyasi propaganda yapmakla suçladığı AKP milletvekili adayı için İçişleri Bakanlığı müfettişlerini göreve çağırdı.

CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, eski Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’yi, belediyenin imkanlarını kullanarak kendi siyasi reklamını yapmakla suçladı. Yurtseven, parti il binasında düzenlediği basın toplantısında, Zeybekci’nin görevinden istifa etmeden önce şehrin bütün cadde ve sokaklarına afişlerini astırdığını, bu kampanyayı belediyeye fatura ettiğini öne sürdü. Yurtseven, “Bu göz boyama kampanyasına kaç para harcandığını o tarihte sorduk ama kendisi yanıt vermekten kaçtı. Habertürk Gazetesi'nden Durmuş Odabaşı bile bu konuyu köşesine taşıdı ve, ‘Böyle bir icraattan utanırdım. Nasıl bir ahlâk anlayışı bu?’ diye sordu. Şimdi ben de soruyorum. Bu arkadaş, ‘Al bu halkın parasını tepe tepe kullan’ anlayışını, kanunun, kuralın, en önemlisi de insan ahlâkının hangi maddesinden çıkarıyor? Merak ediyorum acaba utanma duygusunu mu kaybetti?” dedi.
Zeybekci’nin, seçim kampanyasında,
"Durmak yok, halkın parasıyla reklama devam" anlayışını sürdürdüğünü iddia eden Yurtseven, “Kendisi görevdeyken belediyenin imkânlarıyla bastırılan, ‘Söz verdik, yaptık’ başlıklı kitapçığı, seçim çalışmalarının broşürü gibi kullanıyor. Ayrıca yine parası belediye tarafından ödenen 'Denizli Hayat 'isimli dergide, ‘Efsane Başkan’ olarak tanıtılan Nihat beyin reklamı, tam bir cinlik anlayışıyla, haber diye kamuoyuna sunuluyor. Kendisinin efsane olduğunu biz de kabul ediyor, hakkını teslim ediyoruz. Altyapı ve üstyapı rezaletini ‘Yüzyılın Projesi’ diye sunan ve halkı Denizli'de yaşadığına pişman eden biri, elbette efsane olarak anılmalı. Şimdi kendilerine soruyorum? Bu kitapçık ile dergi, hangi matbaada ve kaç adet basıldı? Belediyenin kasasından kaç para ödendi? Denizli halkını bu kadar hor görmek, suçların en büyüğüdür. Tüm bu olaylara seyirci kalan Belediye Başkanı Osman Zolan, sen de hesap ver. Suskunluğunuz suçluluğunuzdan ise bunu yüreklice itiraf edin. 'Suçumuz yok' diyorsanız da çıkın, halka bu yapılanları izah edin ama kaçmayın. Biz bu kitap ve dergiyi, adaylarının marifetlerini görsün diye ibret belgesi olarak Genel Başkanları Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a göndereceğiz. Ayrıca İçişleri Bakanlığı müfettişlerini buradan göreve çağırıyoruz.” diye konuştu.

“AKP’NİN ADAYLARI NERELİ?”
Zeybekci’nin, Denizlili olmayan İlhan Cihaner’in, CHP tarafından Denizli’de milletvekili adayı gösterilmesini eleştirdiğini ve propaganda malzemesi yaptığını hatırlatan Yurtseven, “Nihat Zeybekci'ye önce ‘aynaya bak’ demek lazım. Yine Tavas ilçesinde bu konuda ‘Oy verdiğiniz kişinin nereli olduğuna ve nereden geldiğine bakın’ demiş. Şimdi soruyorum: Sizin 4. sıra adayınız Nurcan Dalbudak ile 5.sıra adayınız Cahit Özkan nereli acaba? Biz açıklayalım. Dalbudak Afyonludur. Özkan da Burdur Cami köyü nüfusuna kayıtlıdır. Afyonlu veya Burdurlu olmak elbette ki çok doğaldır. Denizli'de de çok sayıda Afyonlu ve Burdurlu vatandaşımız yaşamaktadır. Demek ki sorun insanların nereli olduklarında değil, sizin zihniyetinizdedir. Ayrıca demokrasi şöleni havasında önseçim yaşayan CHP'ye dil uzatacağınıza kendinize bir bakın. Temayül yoklamasında 2.olan Şahin Tin'in hokus pokusla nasıl liste dışı bırakıldığının hesabını partinize verin. 3. sıra adayı Halil Pekdemir'in nasıl 6. sıraya atıldığını anlatın. Yıllarca Denizli'ye uğramayan ama avukatlığını yaptığı Başbakan'ın yakın arkadaşı Cihan Kamer'in telkini ve yönlendirmesiyle aday yapılan Cahit Özkan'ı Denizli'ye kabullendirin” dedi.

Nihat Zeybekci’ye, seçim gezilerinde yanına dolaşan resmî görevlilerin kim olduğunu da soran Ömer Yurtseven,
“Sizinle seçim gezilerinde ne işleri vardır? Yine bu gezilerde kullanılan araçlar hangi kuruma aittir? Bu araçlar, belediyenin kiraladığı araçlar mıdır? Yoksa kapalı bir kutu olan Beltaş adlı kuruma mı aittir? CHP olarak bu soruların yanıtlarını bekliyoruz. Eğer doğruları açıklamazsanız, önümüzdeki günlerde halkımıza sizin belediye başkanlığı döneminizle ilgili yeni belgeleri biz açıklayacağız” diye konuştu.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

İLANLAR

 
 

  
Ömer Yurtseven Ömer Yurtseven
SANMASINLAR Kİ CUMHURİYET'İ YIKARLAR
Süleyman Boz Süleyman Boz
MURSALLI'DA MÜBADİLLER BULUŞMASI
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

E-Ticaret