Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tarım fuarı açıldı
24 Şubat 2011, 01:20

Tarım fuarı açıldı

EGS Park Fuar Alanı'nda bu yıl 7. kez düzenlenen AEGEANAGRI 2011 Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı kapılarını dün ziyaretçilerine açtı.

EGS Park Fuar Alanı'nda bu yıl 7. kez düzenlenen AEGEANAGRI 2011 Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı kapılarını dün ziyaretçilerine açtı. Fuarın açılış töreni Denizli Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz, Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Osman Zolan, Türkiye Ziraat Odaları Merkez Birliği Başkan Vekili Nuri Sorman, Denizli Tarım İl Müdürü Yusuf Gülsever ve Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan'ın konuşmaları ile gerçekleştirildi.

Konuşmaların ardından fuarın açılışı Vali Vekili Mehmet Çapraz ve diğer protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol üyeleri ve davetliler standları gezerek sergilenen ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldılar. Tarım sektöründe faaliyet gösteren 153 seçkin firma katılımı ve 327 marka temsiliyle gerçekleşen Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, 5 gün süresince sektörün nabzının Denizli'de atmasını sağlayacak. Tarım İl Müdürlükleri, Ziraat Odaları, Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, Sulama Kooperatifleri, Süt Üreticileri Birlikleri, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlikleri, Ziraat Mühendisleri Odaları Başkanlığı'nın organizasyonlarıyla hareketli günler geçirecek olan Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda, 5 gün süresince 15 ilden 400'ü aşkın otobüs ile 100 bin ziyaretçinin gelmesi bekleniyor.

Denizli 2010'un katılımcı ve ziyaretçi açısından iyi geçmesinden dolayı; 5 ay öncesinden fuar yerleşim planımız yüzde 80 oranında doluluğa ulaştığından, Aegeanagri 2011' de fuar alanına 2.000 m2 çadır alan ekleyen Orion Fuarcılık, toplam fuar alanını 17.000 m2'ye çıkardı. 7.   Ege   Tarım,   Sera   ve   Hayvancılık   Fuarı   bünyesinde;   Tarımsal   Mekanizasyon ve Teknolojileri,   Traktör  ve   Ekipmanları,   Hayvancılık,   Hayvansal   Üretim   Teknolojileri ve Ekipmanları, Seracılık, Tohum, Fide, Fidan, Gübre üreticileri ile Sulama Sistemleri ve teknolojileri sergileniyor. Başta Denizli Valiliği olmak üzere Denizli Tarım İl Müdürlüğü, Denizli Ticaret Odası, Denizli Ticaret Borsası, Denizli Sanayi Odası, Denizli Ziraat Odası, Tarım Kredi Koop. İzmir Bölge Müdürlüğü, Denizli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Denizli Veteriner Hekimler Odası, Denizli Ziraat Mühendisleri odası ve Kosgeb'in destekleriyle gerçekleştiriliyor.

Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan fuarın açılışında yaptığı konuşmada, "Tarımsal mekanizasyon, traktör ve ekipmanları, hayvancılık, hayvansal üretim teknolojileri ve ekipmanları, seracılık, tohum, fide, fidan, gübre üreticileri ile sulama sistemleri teknolojilerinin yer alacağı fuarda 153 firma stant açtı. Doluluk oranının geçtiğimiz yıldan daha fazla olması nedeniyle fuar alanımızı ek çadır ile genişlettik. Bu yıl rekor katılımın gerçekleşmesi, bizlerin gelecek yıllara daha umutlu bakmamızı sağladı. Önümüzdeki yıllarda AEGEANAGRI 2011 Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı sektörde profesyonellerin buluşma noktası olacak" dedi.

Girişin ücretsiz olduğu AEGEANAGRİ 2011 23-26 Şubat tarihlerinde 10.00-19.00, 27 Şubat günü ise 10:00 - 18:00 saatleri arasında tüm sektör mensuplarının ziyaretine sunulacak.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

İLANLAR

 
 

  
Ömer Yurtseven Ömer Yurtseven
SANMASINLAR Kİ CUMHURİYET'İ YIKARLAR
Süleyman Boz Süleyman Boz
MURSALLI'DA MÜBADİLLER BULUŞMASI
  •  
  •  
  •  
  • Bugün haber eklenmedi.
  • Son 7 gün haber eklenmedi.
  • Bu ay haber eklenmedi.

E-Ticaret